O mnie

Urodziłem się we wspaniałym miejscu jakim jest Zakopane. Zamiłowanie do gór upatruje w swoich korzeniach, silnych tradycjach wspinaczkowych i przewodnickich moich przodków, jednym z nich był Wojciech Roj starszy pionier przewodnictwa tatrzańskiego, uczestnik wypraw w góry z takimi postaciami ówczesnego Zakopanego jak Ks. Józef Stolarczyk czy Dr. Tytus Chaułbiński.

Kolejnym jest przedstawiciel późniejszego pokolenia przewodników i wspinaczy tatrzańskich a mianowicie Jędrzej Marusarz-Jarząbek, jeden ze współzałożycieli TOPRu czynny działacz i honorowy jego członek, świetny wspinacz mający na swojej liście przejść m.in pokonanie Grani Wideł, pierwsze wejście na Kościółek, czy jedną z bardziej zaawansowanych prób pokonania niezdobytej wtedy (1909r) płd ściany Zamarłej Turni.

To zapisane w kodzie genetycznym wielkie zamiłowanie do gór, chęć ich poznawania i zdobywania niedostępnych turni i szczytów doprowadziło mnie do odkrycia w wieku 16 lat fenomenu wspinania, pasji która trwa po dziś dzień i która w znacznym stopniu miała wpływ na to kim dzisiaj jestem. Z wykształcenia jestem leśnikiem i obecnie pracuję jako pracownik terenowy w Tatrzańskim Parku Narodowym, w 2016 roku zostałem przyjęty do grona ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego a od kwietnia 2018 jestem członkiem Stowarzyszenia Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich. Zapraszam do wspólnej przygody.

Obwód:Bicepsa80/100
W pasie40/100
Łydki70/100