Propozycja skierowana dla wszystkich którzy pragną zapuścić się w pozbawione ludzkiego zgiełku zakątki Tatr, gdzie w ciszy i spokoju można delektować się magią gór. Wszystkie przedstawione w ofercie szczyty to cele jednodniowe posiadające jednak spore przewyższenia i wymagające odpowiedniej wydolności. Trudności techniczne są wyższe lub odpowiadają tym, które możemy napotkać na niełatwych tatrzańskich szlakach jak Orla Perć czy Przełęcz pod Chłopkiem. Zapraszam do bliższego zapoznania z ofertą.

Objaśnienia

 • Maksymalna ilość osób

  To ilość osób jaką bezpiecznie może prowadzić przewodnik w warunkach wysokogórskich i na drogach wspinaczkowych.

 • Stopień trudności

  Brane jest pod uwagę przede wszystkim kryterium odległości i deniwelacji a także trudności technicznych i ich nagromadzenia podczas wycieczki.

 • Deniwelacja

  Mierzona z wysokości miejsca rozpoczęcia wycieczki np. parkingu, schroniska, początku szlaku.

 • Orientacyjny czas

  Obejmuje przybliżony czas jaki jest niezbędny do zrealizowania naszego celu, dojścia na szczyt jaki powrót z niego do miejsca rozpoczęcia wycieczki. Zależy on w znacznej mierze od przygotowania kondycyjnego uczestników wyprawy a także ich zdolności z radzeniem sobie w terenie eksponowanym.

 • Cena

  Obejmuje koszt usługi przewodnickiej, oraz udostępnienie każdemu z uczestników atestowanego sprzętu wspinaczkowego niezbędnego do bezpiecznego odbycia wycieczki. Cena nie obejmuje natomiast ubezpieczenia od kosztów akcji ratowniczej (Słowacja) oraz NNW, a także biletów wstępu na obszar TPN, kolejek górskich, noclegów w schroniskach.